-- Genel

Tuprime Fitness Kulübü Yönetim Sistemi

spring1
Java teknolojilerini öğrenmek için yaptığım bir projeyi paylaşmak istiyorum.Projenin gelişim sürecini başından itibaren Github hesabımda paylaştım.Dilerseniz Github hesabımdan indirebilir kodları inceleyebilirsiniz.

Tuprime Projesi

Projeyi Maven kullanarak geliştirdim. Her bir katmanı multi-module desteğiyle ayırdım.Böylece dosyalar içinde karışıklıktansa modullere yoğunlaşma imkanı oldu.
JPA implementasyonu olan Hibernate ile veritabanı yönetimini sağladım. Projenin sağlıklı çalışması açısından parent dizininde database klasörü altında sql scripti göreceksiniz. Mysql veritabanınızda çalıştırarak daha önceden oluşturduğum tabloları yükleyebilirsiniz. Ayrıca Mysql username ve password değerleriniz root:root değilse applicationContext.xml dosyasında bunlarıda düzenlemelisiniz. Bu işlemleri bitirdikten sonra artık derleme işlemine geçebilirsiniz.

Projeyi derlemek için komut satırı ile dosya dizinine gidip “mvn clean install” demeniz yeterlidir. Maven önceden var olan target klasörünü siler ve sizin bilgisayarınızda tekrar derler.Böylece herhangi bir hata almazsınız.

Projeden kısa bir video izlemek isterseniz aşağıdaki youtube bağlantısını kullanabilirsiniz.

Yorum yaz

Yorum